Templates by BIGtheme NET
Головна / Здоров'я / «МІЧИГАН» атакуватиме в листопаді
грип34

«МІЧИГАН» атакуватиме в листопаді

Вакцини проти нового штаму наразі нема.

Три штами грипу: «Гонконг», «Брісбен» і новий — «Мічиган» вкладатимуть у ліжка українців, а також жителів північної півкулі в епідеміологічному сезоні 2017-2018. У Міністерстві охорони здоров’я України кажуть, що великої епідемії, скоріше за все, уникнути не вдасться. Багаторічні спостереження за грипом, дані про імунітет до захворювання у здорових людей, а також низький відсоток вакцинації населення плюс погіршення соціально-економічної ситуації в країні дозволяють прогнозувати збільшення кількості хворих на 14 відсотків.

Чи можливі всі три?
Скільки циркулюватиме вірусів -три чи два з них, або один — покаже час, це можна буде сказати наприкінці сезону, кажуть фахівці охорони здоров’я. Але вакцину вчені розробляють та прогнозують так, аби вплинути на максимальну кількість штамів грипу.
Віруси мутують, новий «Мічиган» — похідний від пандемічного «свинячого грипу». Він може призвести до важких ускладнень і навіть до летальних наслідків.
«Мічиган» цього літа атакував населення у південній півкулі, де в цей час була зима. Важкий сезон грипу засвідчив, що циркуляція вірусу в Австралії, Новій Зеландії спричинила масові захворювання людей. Померло від «Мічигану» 73 австралійці, хоча МОЗ країни стверджує, що смертей може бути набагато більше. Все це й характеризує пандемічний вірус. Але чи буде він поводити себе так у Європі й Україні? Як би там не було, ми маємо бути до всього готовими. І, насамперед, пам’ятати, що будь-який вірус грипу небезпечний, особливо для дітей до 3 років, вагітних, старших 65 років та пацієнтів з хронічними хворобами.
Як розпізнати «Мічиган»?
Ознаки захворювання подібні до звичайного грипу: ломота в тілі, головний біль, сонливість, зниження апетиту, сухий кашель, підвищене потовиділення, температура тіла до 38,8-40 градусів, сухість слизових оболонок.
Однак у «Мічигану», за даними науковців, малий інкубаційний період — один-два дні від зараження — і дуже інтенсивний розвиток хвороби. Особливо небезпечним є те, що вірус викликає ускладнення: пневмонію, серозний менінгіт, енцефаліт.
Чи вбережемося?
Найефективніше нас захищає відстань, якщо не контактувати з хворим — не заразитесь. Проте, у сучасному суспільстві зробити це складно і навіть нереально. Крамниці, громадський транспорт, заклади освіти… Тому й «шанси» заразитися неабияк зростають. Хто ж тоді врятує? Всесвітня організація охорони здоров’я опублікувала нагадування, в якому закликає людей не боротися з грипом за допомогою антибіотиків, бо вони не діють на віруси. Захиститися від грипу допоможе вакцинація, медики в усьому світі закликають робити щеплення. В Україні зареєстровані вакцини п’яти виробників і жодної вітчизняної. Це «Ваксігрип» (Франція), «Люарикс» (Бельгія) та «Інфлувак» (Голландія). Ще — китайська та південнокорейська. Але це не означає, що вони вже є в продажу. «Деснянка» завітала до кількох аптек обласного центру й поцікавилася, коли ж з’явиться вакцина від грипу? Майже скрізь знизували плечима і припускали: «Може, в жовтні..»
Скільки коштуватиме?
 
Вакцинація проти грипу в нашій державі не входить до переліку рекомендованих щеплень, тож її не закуповують за державні гроші. Правда, у деяких містах діють спеціальні програми, і людям з групи ризику роблять щеплення за кошти місцевого бюджету. Та це скоріше виняток. Зазвичай закуповують вакцину приватні фірми для своїх працівників або кожен, хто хоче захиститися від грипу, може придбати її за власний рахунок.
Поки що про ціну вакцини нічого невідомо. Проте минулого року одна доза коштувала від 170 до 200 гривень. Для порівняння: вартість лікування від грипу без ускладнень торік становила 400-500 гривень, а з ускладненнями, коли потрібно було вдаватися до антибіотиків — тисяча і більше.
Варто додати, що у минулому епідеміологічному сезоні 2016-2017 на грип захворіли майже шість мільйонів українців. Від ускладнень померли 30 осіб, 8 з яких — діти.
Лариса Галета,»Деснянка» №39 (672) від 28 вересня 2017
ПоганоНічого цікавогоМожна й краще!ДобреВідмінно Залишіть будь-ласка оцінку статті
Loading ... Loading ...

Лишити коментар

Ваша електронна пошта ніде не буде показана. Позначені обов'язкові поля для заповнення *

*

*