Templates by BIGtheme NET
Головна / Новини області / Почім оранка?
город233423

Почім оранка?

Після Великодня у селах і навіть містах загули трактори — будять землю від довгого сну гострими плугами. Хоча весна цьогоріч і пізня, та оранка, як то кажуть, за розкладом. Не відстають і ціни, що з минулого сезону збільшилися в середньому на 3-5 гривень за сотку.

У містах, наприклад у Ніжині та Прилуках, ціна зазвичай вища, ніж у селі. Нинішньої весни Оксана Павлівна, котра обробляє майже десять соток біля власного будинку в Ніжині, платить по 35 гривень за сотку. Ціна, звісно, кусається, але пенсіонерка не жаліється, каже, орють добре. Має знайомого тракториста, до якого звертається не перший рік. Хоча, зізнається, є в Ніжині й такі бізнесмени, що просять за сотку 40 гривень.

Зрозуміло, містяни обробляють землі менше, а це привід для власників тракторів просити за свою роботу більше.

У Вертіївці, що під Ніжином, зорати ділянку коштує вже менше. Місцеві здебільшого платять по 30 гривень за сотку.

73-річна Катерина Пилипівна щороку засаджує картоплею одинадцять соток у Хорошому Озері, що на Борзнянщині, тому в списках орачів — одна з перших клієнток. Жінка зазначає, що торік платила по 25 гривень. Цього року в селі можна зорати і за 27. Але така ціна у трактористів із сусідніх Печей, і черга до них чимала. Трактористи з Хорошого Озера просять по 30 гривень.

А от у Плисках, теж Борзнянського району, ціни майже міські — 35 гривень за сотку борозни. Можна зорати і дешевше, проте неякісно — не глибоко, з груддям і канавами, бо не всі трактористи мають досвід в оранці, це ціла наука. Тому ті, хто вже собаку з’їв на цім ділі, просять більше, адже знають, що люди все одно найматимуть. А коли зорати добре, щоб борозни були глибокі й пухкі, навіть бур’ян не так ростиме, запевняють місцеві селяни.

Дізнавався Михайло Ломоносов, тижневик «Деснянка» №18 (651), 4 травня 2017 року

ПоганоНічого цікавогоМожна й краще!ДобреВідмінно Залишіть будь-ласка оцінку статті
Loading ... Loading ...

Лишити коментар

Ваша електронна пошта ніде не буде показана. Позначені обов'язкові поля для заповнення *

*

*