Templates by BIGtheme NET
Головна / Новини області / Сніг буде вже у жовтні?
сніг234

Сніг буде вже у жовтні?

Вересень 2017-го спакував свої валізи й зник до наступного року, а в Україні, і на Чернігівщині зокрема, погоду продовжує визначати скандинавський антициклон Росі. Саме він став причиною ясної й сухої погоди із вранішніми заморозками, які спостерігалися впродовж кількох днів, але в останні дні нас все ж таки «прикрив» хмарками північно-східний атмосферний фронт і ранкові заморозки припинилися.

Згідно ж синоптичних карт, на заході Європи вже ллє дощами атмосферний фронт, який у середу-четвер повинен пройти і над територією нашої області.

Підтверджують це і в Державній службі України з надзвичайних ситуацій Чернігівського обласного центру з гідрометеорології. Як йдеться у їхньому бюлетені погоди, в минулі дні на територію області впливала периферія північного антициклону з проходженням 30 вересня та 1 жовтня атмосферного фронту. 30 вересня на ґрунті та на висоті 2 см над ним спостерігався заморозок 0-4°. До речі, зараз середньодобова температура нижча норми на 2º. А як буде далі? Розповідаємо…

3 жовтня переважатиме мінлива хмарність і ще буде без опадів. Вітер дутиме південно-східний 7-12 м/с. Температура по області вночі 1-6° тепла, але на поверхні ґрунту (увага!) можуть бути заморозки 0-3°, хоча вдень температура підвищиться до 10-15º тепла.

По Чернігову – температура вночі 2-4º тепла, на поверхні ґрунту заморозок 0-3°, вдень 11-13º тепла.

А вже 4 й 5 жовтня захмарить суттєво, пройде спочатку невеликий дощ, який вдень 4 жовтня перейде у помірний. Вітер дутиме південно-західний 7-12 м/с, вдень місцями спостерігатимуться пориви 15-18 м/с.

Температура вночі 4-9º тепла, вдень 4 жовтня 9-14°, 5 жовтня 11-16º тепла. 6 й 7 жовтня місцями проходитиме невеликий дощ, температура 6 жовтня вночі буде 6-11°, вдень 13-18° тепла, 7 жовтня вночі 4-9°, вдень 10-15° тепла. На вихідних же, а саме в ніч на неділю 8 жовтня нашу область накриє потужний атмосферний фронт, який декому може зіпсувати уїк-енд сильними зливовими дощами.

За інформацією ж Укргідрометцентру, протягом цьогорічного жовтня ймовірні різкі зміни в температурному режимі, випадання різної інтенсивності опадів у поєднанні з посиленням вітру, нічні заморозки, що може призвести до ускладнень у господарській діяльності або виникнення локальних надзвичайних ситуацій.

При цьому, повідомляють синоптики, тумани і дощі збільшуватимуть загрозу виникнення ДТП. А ще – вже у другій половині жовтня в Україні можливе випадання першого снігу, утворення ожеледі та налипання мокрого снігу.

«У другій половині жовтня ймовірні окремі ускладнення в життєдіяльності населення або в роботі окремих галузей господарства через посилення вітру в поєднанні з опадами, локальні дощові паводки, в окремі дні не виключаються і короткочасні зимові явища,наприклад – випадання першого снігу, утворення ожеледі або налипання мокрого снігу)», — йдеться в повідомленні.

Тож готуймося, адже «попереджений, значить – озброєний»!

Gorod.cn.ua

ПоганоНічого цікавогоМожна й краще!ДобреВідмінно (1 оцінок, середня: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Лишити коментар

Ваша електронна пошта ніде не буде показана. Позначені обов'язкові поля для заповнення *

*

*