Templates by BIGtheme NET
Головна / Мена / Стольненці проголосували низькою явкою
вибори2234

Стольненці проголосували низькою явкою

Одне з найбільших і найдревніших сіл Менського району, яке в домонгольські часи належало княжому столу (звідси й назва), на виборах до Менської об’єднаної територіальної громади продемонструвало чи не найнижчу явку виборців на Чернігівщині.

Більша частина стольненців, які все ж пішли на виборчі дільниці, поставили підписи під колективним зверненням на вихід із Менської ОТГ. Незважаючи на результати виборів, стольненці збираються до суду. Мета — вихід із Менської ОТГ і утворення власної об’єднаної громади.

Попри рішучу налаштованість громади, яка змусила сільських депутатів скасувати рішення про входження до Менської об’єднаної територіальної громади, у Стольному вибори все ж відбулися. Селяни не зривали виборів, а голосували на двох округах, продемонструвавши одну з найнижчих явок виборців на виборах до ОТГ.

Якщо в цілому на виборах до Менської об’єднаної громади активність виборців досягала 58 відсотків, то в Стольному проголосувало трохи більше третини селян, які мають право голосу.

Разом із тим, на виході з дільниць активні стольненці збирали підписи за вихід із Менської ОТГ і утворення власної об’єднаної громади.

«З 530 людей, які прийшли на вибори, підписи за відокремлення від Мени поставило майже 300 чоловік, — каже власник місцевого сільського підприємства ТОВ «Праця-Стольне» Андрій Пасічник. — Раніше під зверненням підписалися 874 стольненці».

Село з профіцитним бюджетом в один мільйон триста п’ятдесят тисяч гривень не хоче за власний рахунок утримувати армію чиновників, та ще й не своїх. Люди прагнуть бачити тут свою громаду без ставлеників олігархів і латифундистів, а головне — самостійно розпоряджатися власними грошима та майном. Активні селяни не полишають спроб у судовому порядку довести власне право на самостійність. Так, на 15 травня у Менському районному суді відбудеться судовий розгляд за позовом однієї з активісток, яка вимагає встановити факт не входження Стольненської громади до Менської ОТГ. Місяцем раніше той самий суд фактично визнав правомірним останнє рішення сесії Стольненської сільської ради, яка під тиском селян скасувала своє попереднє рішення про входження Стольного до Менської ОТГ.

Селяни сподіваються на позитивний результат судового спору, за результатами якого вони збираються утворити окрему від Мени об’єднану територіальну громаду. Інакше обіцяють дійти до Європейського суду з прав людини. Боротьба за право добровільного вибору триває.

Віталій Назаренко, тижневик «Чернігівщина» №18 (627), 4 травня 2017 року

ПоганоНічого цікавогоМожна й краще!ДобреВідмінно Залишіть будь-ласка оцінку статті
Loading ... Loading ...

Лишити коментар

Ваша електронна пошта ніде не буде показана. Позначені обов'язкові поля для заповнення *

*

*