Templates by BIGtheme NET
Головна / Головні новини / Володимир Зарецький зі Сновського району народився в сорочці
операція1221

Володимир Зарецький зі Сновського району народився в сорочці

Рука висіла на клапті шкіри. Ампутували від плеча. Смертельній кровотечі запобіг тромб довжиною 5 сантиметрів

12 квітня, у середу, після обіду 42-річному Володимиру Зарецькому з Іванівки Сновського району у районній лікарні ампутували праву руку. Майже від самого плеча кінцівка була розчавлена.

Травму отримав, працюючи на сільгосппідприємстві «Райдуга» у селі Тихоновичі цього ж району.

Був на тракторі. Качав воду, використану на фермі. Руку намотало на кардан (механізм, що крутиться) між трактором і бочкою.

— Того дня був вітер, — згадують у Тихоновичах. — Володимир хотів щось поправити, не зупинивши механізм.

Руку затягло і почало крутити. Те, що не могло розтягнутися (м’язи, судини), — відірвалося. Шкіра розтяглася і на клапті утримала місиво руки.

У лікарню нещасного привезли близько першої години дня.

— Був непритомний, у травматичному шоці, — говорить завідувач хірургічного відділення райлікарні Микола Парфенюк.

Силами районки оперувати було неможливо. Анестезіолог — на лікарняному. Везти у Чернігів — теж не можна. Пацієнт не транспортабельний.

Викликали у Сновськ спеціалістів з обласного центру.

Менш ніж за дві години приїхали з Чернігівської обласної лікарні анестезіолог Сергій Гришко та лікар травматолого-ортопедичного відділення Олександр Несін, судинні хірурги з Чернігівської міської лікарні №2 Микола Шульга (завідувач відділення-серцево-судинної хірургії) і В’ячеслав Рибачук.

Відбувся консиліум. Дійшли висновку, що реімплантувати (приживити) руку неможливо. Судини, нерви розірвані, м’язи відірвані від місця прикріплення.

— Були пересічені усі м’які тканини,— сказав В’ячеслав Рибачук. — Щоб урятувати життя, зробили повну травматичну ампутацію кінцівки.

Судинні хірурги були викликані, власне, для підстраховки від масивної смертельно небезпечної кровотечі. її, на щастя, не виникло. Адже рана була не різана, а рвана. Головна судина контужена (є такий медичний вислів). Унаслідок травми плечова артерія затромбувалася. У ній виник великий згусток крові довжиною сантиметрів п’ять.

Після ампутації та післяопераційної інтенсивної терапії Володимира Зарецького перевели у реанімацію обласної лікарні.

— Пацієнт іде на поправку, — сказав 17 квітня черговий лікар.

18 квітня чоловіка перевели з реанімації у відділення.

Операція була складна і для лікарів, і для пацієнта, кажуть медики. Його чекає тривалий, з місяць, період лікування рани, та з півроку — реабілітаційний період. Оформлення групи інвалідності. Протезування — якщо захоче, якщо протез приживеться, не натиратиме, не давитиме, буде правильно підібраний.

За Володимира Зарецького переживають односельці та родичі.

— У Володі в Іванівці двоє синів-школярів, дружина, — говорить Анатолій Бондаренко, софіївський сільський голова (Іванівка адміністративно підпорядкована Софіївській сільраді).

На лікування уже пішли чималі гроші.

— Допомагаємо коштами, — сказав голова підприємства «Райдуга» Анатолій Ігнатенко. — Коли сталася біда, я був у відрядженні. Завтра (розмовляємо по телефону 18 квітня. — Авт.) приїде комісія по розслідуванню причин.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №16 (1615), 20 квітня 2017 року

ПоганоНічого цікавогоМожна й краще!ДобреВідмінно Залишіть будь-ласка оцінку статті
Loading ... Loading ...

Лишити коментар

Ваша електронна пошта ніде не буде показана. Позначені обов'язкові поля для заповнення *

*

*