Templates by BIGtheme NET
Головна / Українські новини / Євробачення. Підсумки стороннього глядача
7798_yevrobachennya_22

Євробачення. Підсумки стороннього глядача

І так, відшуміло свято Євробачення в Києві. Переможець визначило голосування. Ним став представник Португалії Салвадóр Вилáр Бра́мкамп Собрáл.

І треба відзначити, що в Лісабоні, столиці на Піренейському півострові, у 2018 році відбуватиметься Євробачення. Це вперше за усі роки участі Португалії з 1964 року. Це ж треба така була велика «португалофобія», щоб стільки років Піренейська країна не мала перемоги. Україна, он за чотирнадцять років участі в Євробаченні уже двічі перемагала, а ще частіше входила до п’ятірки лідерів. Португалія, складається враження, брала участь не заради спортивного інтересу. Головне не перемога, а участь. Тож привітаймо переможця – Салвадóра Собрáла. Португалія за п’ятдесят три роки дочекалася свого героя.

Та повернімося до України. Наш гурт з Полтави O.Torvald зайняв 24-те місце, третє знизу. Усе зрада! Знов «Ґринджоли» – заспівали в один голос «сорочкорвачінасобі» та недоброзичливці на інтернет-порталах сусідньої держави. І посипаємо попелом свої голови. Мовляв, ми найгірші, ми нижче плінтусу. І так далі й тому подібне. Досить, панове зрадофіли! Україна провела цього разу на досить високому рівні конкурс популярної пісні в Європі.

Щодо місця в рейтингу. По-перше, гурт O.Torvald є неформатом Євробачення, оскільки він є рок-гуртом, а не класичною поп-групою.

По-друге, країна, яка приймала у себе Євробачення не ставить перед собою завдання залишити й на наступний рік Євробачення. Досить серйозно попрацювали на сценах конкурсу та у фан-зонах наші минулорічні переможці: це і Джамала, і Руслана, і Вєрка Сердючка, і Злата Огнєвіч. А також увесь сценічний бомонд. А ще слід додати – ми можемо й більше. Варто розправити плечі й іти до мети. Свідчення тому – виступ (“поза конкурсом”) на Євробаченні ONUKA & NAONI. І саме цей гурт, на думку багатьох експертів мав би представляти Україну. Та після бою, звісно, руками не махають…

Єгор Чечеринда (до речі дуже шанований журналіст і телеведучий) у своєму пості в соціальній мережі написав наступне: «А, знаєте, гола дупа паяца Седюка — це символ українського Євробачення-2017. Євробачення корупції та тотальної крадіжки державних грошей в країні війни та щоденної загибелі військових та цивільних на фронті найдовшої в світовій історії «антитерористичної операції». Ситуацію із пранкером з Австралії не можна назвати неординарною. Бо цей «герой» дешевої сенсації, Віталій Седюк, не вперше відзначився хуліганською витівкою. Це він робив перед Адель, Вілл Смітом, Ким Кардашьян, Мадонною и Бредом Піттом.

«Феміда постановила застосувати до Віталія Седюка, якого підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ст. 296 ч. 3 ККУ, запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Дані обов’язки триватимуть впродовж наступних 60 діб», — йдеться у заяві Дніпровського суду міста Києва. Частина 1 статті 296 ККУ, за якою передбачено обмеження волі до 5 років або штраф від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів, що становить у 2017 році від 400 до 800 тис. грн..

Тепер за гроші поговорімо. Бо свята без них не буває. На Євробачення потрібні не малі кошти. Це і головна зала, і фан-зони, і прес-центр мусив мати відповідні вигляди. З цим усім Україна вправилася на «добре». Найбільше витратили на підготовку Азербайджан у 2012 році та Данія в 2014-му, відповідно 64 мільйони доларів та 54. Щодо витрачання на проведення Євробачення грошових коштів: – потрібно провести незалежне розслідування. Розкласти увесь кошторис. До копійки.

Тепер щодо заяви про те, що на фронті йдуть бої, а ми тут влаштовуємо танці-шманці під час війни, то треба зауважити, що Євробачення є не нашою власне забаганкою, а загальноєвропейською культурною подією року. І відмовитися після блискучої перемоги Джамали це було би безглуздо. Так, напередодні фіналу на лінії зіткнення посилилися обстріли з боку ОРДЛО, що призвели до загибелі в Авдіївці мирних жителів. Серед наших воїнів є поранені. Жаль, що проросійським бойовикам і їхньому московському босу не йметься. І завжди в свята є жертви, як наших військових, так і мирного населення.

Та проте це міжнародний конкурс таки. Й на Україну покладено було майже неможливе завдання. І наша країна справилася досить успішно попри все. В соціальних мережах, пропонувалося, щоб на сцені Євробачення прозвучали слова про війну на сході України, про загибель мирних авдіївців. І це з нашого боку було б коректно сказати, що за тисячу кілометрів йдуть обстріли мирних осель з боку терористів ДНР/ЛНР, загинули люди. Та, не сталося такого. Можливо, це є неправильно. Вірно було би сказати. А може й ні. Більшість в соціальних мережах вважає, що по завершенню виступів ведучим треба було сказати гостям Києва, що в цей момент йдуть бої і загинуло четверо мирних людей, залишилися діти сиротами. Так би було справедливо. Президент України П. Порошенко після цього теракту відмінив відвідини фіналу Євробачення. Це досить розумно. Європейська спільнота святкувала. І її можна зрозуміти. Наведу приклад. Уявімо село, в якого в одного господаря призначене весілля сина, а навпроти, як на зло, помер сусід. Чи відміняти весілля? Звісно, що ні! Чи засмутить смерть і похорони молодят? Засмутять, звісно. Але ніхто весілля не відмінить, бо запрошені гості, баби наготували їжі на триста осіб, замовлені музики…. Порівняння, звичайно, не вельми! Прошу вибачення! Але… Ми маємо подібну ситуацію.

Що ми отримали від проведеного Євробачення? Україна попри болі й страждання з високо піднятою головою йде вперед.

Підсумки.

Україна отримала впевненість в собі. Україна таки – Європа! Про це свідчать наступні кроки нашої держави в інформаційній війні – заборона так названої «георгіївської стрічки», блокування російських соціальних мереж «Вконтактє», «Однокласників», Яндекса, mail.ru та інших на території України. Це, по-перше.

По-друге, гості й учасники, їхні родичі уже знають де знаходиться Україна. І якщо, хтось заявить, що Київ – це десь у Росії від них почуємо: “Ні, це інша держава – Україна! І тут є безпечно, як і в будь-якій державі Європи. Я і мої друзі ще і ще раз приїдемо в Україну. Там є на що подивитися…”

По-третє, режим в сусідній державі вкотре програв. Ця поразка Росії надовго запам’ятається агресору в інформаційній війні. Бо програш очевидний. Нема ні фашистів, ні антисемітів, про яких неодноразово інформували російські ЗМІ в Європі. Як інформує РБК-Україна, посилаючись на думку спільноти у соціальній мережі facebook «Український інформаційний простір»: «Незважаючи на те, що російські пропагандисти і проросійські «тролі» розгорнули потужну інформаційну кампанію проти України напередодні Євробачення 2017, українські музиканти вийшли переможцями у цій інформаційній війні. Сценарій. O.Torvald — щедро проплачені із-за поребрика відсутність промоушна, кампанія чорного піару в Україні і на Заході, «авторитетні» і «неупереджені» прогнози і оцінки від «букмекерів», «музичних експертів», «членів журі»; Джамалі — голу дупу під час виступу; ONUKA — «рекламний бан» від Першого національного, провалився»

По-четверте. Україна перемогла, провівши конкурс на досить високому рівні. І це не тільки думка наших експертів, а й закордоння. Таку думку висловив під час зустрічі з Президентом України Петром Порошенком керівник проекту “Євробачення” Йон Ула Санн: «Щороку ми маємо якісь певні зауваження чи скарги: чи то транспорт, чи логістика, безпека, чи інші аспекти. Але «Євробачення» в Києві пройшло бездоганно. Ми не мали жодних проблем. З українського боку все було організовано на найвищому рівні».

Заявив в інтерв’ю ТСН про успіх України й російський журналіст Артур Гаспарян: «Завжди вражала київська атмосфера і я не знав, чи збереглася вона – ця атмосфера позитива. Це те, що завжди мене змушувало сюди їхати з Москви на 2-3 дні, щоб відпочити. Коли я поїхав на майданчик, про який також багато чого читав, я побачив, що це один з найзручніших за останні роки майданчиків, які я зустрічав на конкурсі, а на «Євробачення» я їжджу з 2003 року. Мені подобається все, для мене це найкраще «Євробачення» за останні кілька років. Думаю, що від початку не було великого бажання їхати до України, це по-перше. Беручи до уваги весь контекст у стосунках між Росією та Україною, після чергового випуску новин, в якому будуть розповідати про те, який жах в Україні, показувати пісенний конкурс з Києва, де всі посміхаються, прапорці,

музика. Думаю, для тих людей, які приймали це рішення, це було б великою проблемою. І не було великого бажання. Але в той самий час топнути ногою та сказати: «Ми бойкотуємо це» — це підставити самих себе. Перемогло бажання довести ситуацію до точки кипіння, абсурду. Абсурд і стався».

P.S. Хтось скаже, що тут написано все рожевих тонах. Ні, не в рожевих, бо треба визнати, є багато “косяків”. І над ними державі й суспільству слід попрацювати, щоб в майбутньому їх було менше. В тім є такий вислів: “Хто не працює, той не помиляється.” Тож працюймо й аналізуймо свої помилки. І не тільки свої…

Віктор Татарин

ПоганоНічого цікавогоМожна й краще!ДобреВідмінно Залишіть будь-ласка оцінку статті
Loading ... Loading ...

Лишити коментар

Ваша електронна пошта ніде не буде показана. Позначені обов'язкові поля для заповнення *

*

*