Templates by BIGtheme NET
Головна / Головні новини / Зґвалтування? Чи за згодою?
згвалтування423452

Зґвалтування? Чи за згодою?

Неприємності у родині 38-річного Мар’яна Яцейка (сина батюшки) з села Козилівка Корюківського району сталися якраз напередодні Великодня. Вночі до його будинку зайшов 24-річний Артем Пивовар. І, доки господар спав, зайнявся його дружиною…

— Вранці перед Пасхою зайшла до сина, він живе по сусідству. Невістка ледь не плаче, каже: Артем знову до нас заліз через зачинені ворота і поглумився, — пригадує матушка 64-річна Іванна Яцейко. — Я вже не стрималася, повідомила поліцію. Чого він лізе у сім’ю? Вони ж і віку різного, і компанії у них окремі. Чого гріха таїти, Мар’ян і Оксана іноді п’ють, та хіба це привід до них лізти? Всього у нас з батюшкою п’ятеро дітей. Чотири сини і донька, працює медсестрою в обласній лікарні. Син трудиться на пилорамі у Холмах. Ще один — живе біля нас, третій — навчається на фінансиста у технологічному університеті в Чернігові. І Мар’ян. Він торік у березні повернувся з АТО, — розповідає Іванна Миколаївна.

Це вже не перший випадок, коли той Артем (він з Орлівки Новгород-Сіверського району, а у Козилівці живе) залазить до них у хату.

— Якось Мар’ян до нас подзвонив: «Тут Артем п’яний прийшов, не можу вигнати». Син у нас не агресивний. Та і сили не рівнять. Той молодий, міцний. Пішла, сидить п’яний. Кажу: «Ти чого тут, щоб я тебе більше у цій хаті не бачила».

Років два тому Артем побитого, закривавленого Мар’яна волоком під двір притяг. Син ледь дихав. Заступився за дружину. У Мар’яна була у кількох місцях розбита голова. Повезли його спочатку в Холми до лікарні, потім — на Корюківку, зашивали. Артем тоді тричі перед батюшкою на коліна ставав, вибачався, просився, обіцяв, що такого більше не повториться. Потім був суд. Син з невісткою раз з’їздили, засідання не відбулося через відсутність Артема. Вдруге поїхали — те ж саме. Втретє, коли прийшла повістка, запізнилися на автобус — і не поїхали. Артема тоді засудили, та не посадили. Минув десь рік. Виявляється, за неявку до суду сина і невістку оштрафували. Платити їм було нічим. Що зароблять по людях, ото і їхнє. І тут приходить виконавча служба: забрали телевізор і тюнер. Я до виконавців, а вони: то не ми, то суд.

Артем не покаявся: як нап’ється, до них чіпляється. Я ж матушка — бажати, щоб його посадили у тюрму, не гоже. Вважаю, правоохоронним органам треба зробити так, щоб він до них не ліз..

Невістка боїться. Нібито він їй говорив: «Будеш кричать, удавлю». Ну що це таке, — зітхає жінка.

— Казав, що придушить, — підтверджує 36-річна Оксана. — Чоловік, випивши, спав. Я твереза дивилася телевізор. Було близько другої ночі. Чую, хтось стукає у вікна. Потім — тиша. Я відвернулася до стіни, телевізор йшов, і тут відчуваю: хтось ліг біля мене. Я подумала: невже Мар’ян проснувся? Так він би до мене не приставав. Якраз критичні дні, чоловік знає: за таких умов мене чіпати не можна. Повернулася — хтось лежить у куртці. Я почала кричати, кликати Мар’яна. Чоловік не прокидався, — розповідає Оксана.

— Я хоч випивший, хоч тверезий, сплю, як убитий. Коли був в АТО на Луганщині в інженерно-саперному батальйоні, сепари як почнуть стрілять, хлопці з нар від несподіванки падали. А мені нічого, хоч танком їдь. Бувало, навіть не прокидався, — долучається до розмови Мар’ян.

— Оксано, як же Артем потрапив до хати, ви що, на ніч не замикаєтесь?

— З вулиці двері у веранді були защіпнуті. А ті, що з двору, — ні. Ми ними городами до батьків ходимо. Він же через ворота переліз.

Потяг мене у веранду, там у нас ліжко стоїть. Я кричала, він схопив мене за горло. Аж сліди пальців на шиї лишилися. Стяг з мене одяг. Усе тривало хвилин 15.

— Оксано, ви відбивалися, дряпали, кусали Артема?

— А толку? Щоб ще більше розізлить? Лише виривалася. Його навіть прокладка не зупинила. Закінчив не в мене. Сказав: «Якщо заявиш, уб’ю». І пішов.

Тільки я зайшла до хати, і чоловік прокинувся. Мені було погано. Почав питати, що сталося. Розказала. Він знову ліг спати. А я до ранку очей не зімкнула. Вимилася, плакати хотілося. Вранці прийшла свекруха, я їй все розповіла. Потім приїхала поліція. Мене забрали на обстеження — слідів його сперми не знайшли. Проте мені було дуже погано, болів живіт, все всередині, хоча гінеколог сказала, що розривів немає. Мене поклали до лікарні, ставили крапельниці. На четвертий день, коли полегшало, відпустили додому. Поліція забрала мої речі на експертизу і покривало з ліжка. Артем приходив до мене в лікарню: «Оксано, прости, я дурак, п’яний був. Хочеш, квіти, каву, шампанське, цигарки куплю? Не ламай мені життя. Знаєш, якими звідти (з тюрми. — Авт.) виходять? Хочеш, стану на коліна? Чи мені топитися йти?» — говорив. І так кілька разів. «Я готовий вибачитися перед тобою привселюдно. Скільки хочеш, заплачу».

— А ви?

— А я ще не визначилася. Це ж не вперше. Було, футболку на мені порвав, вікна вибивав.

— Ви разом не п’єте, чого ж він до вас? Хіба жінок у селі мало?

— Він як вип’є, дурний робиться. Припускаю: лазить він усюди. Тільки інші мовчать, бояться.

Матушка налаштована рішучіше. Каже, якщо невістка і син простять, хай більше не йдуть до нас і не жаліються, що їх б’ють.

Згадалася історія осені 2013 року. «Вісник Ч» про неї писав. Тоді Артем Пивовар жив у Орлівці Новгород-Сіверського району. Над 36-річним Валерієм Пустовойтом поглумилися. Чоловіку засунули в анус гілляку, порвали внутрішні органи. Все це було, коли він напідпитку йшов увечері додому. Переніс кілька надскладних операцій. Тільки дякуючи горілці (природній анестезії) Валерій не помер від больового шоку. Чоловік не пам’ятає, хто це зробив. Його тримали, нападників було кілька. Тоді поліція активно розшукувала винуватців. Один з тих, до кого були питання у правоохоронців, був і Артем Пивовар. Та він зник з дому. Мати його тоді казала, боявся, що на нього повісять чужий злочин.

Пригадала ті події і Оксана. Каже, що її з лікарні до села підвозили люди, які їхали в Орлівку. Розповідали, що в селі знають, чиїх рук то було діло. Нападників було троє, двоє з них уже мертві. Третій живий і не покараний.

У Орлівці підтвердили, що за знущання над Пустовойтом до цього часу ніхто не покараний — справу закрили.

Додзвонилася до Артема Пивовара.

— Ніякого зґвалтування не було, — запевнив він. — Просто батюшка мене недолюблює…

— Артеме, до чого тут батюшка, не він же заяву писав?

— Більше нічого не можу сказати…

Тим часом Корюківська поліція відкрила кримінальне провадження за статтею 152 (зґвалтування). Артему підозри не оголошували. Він у статусі свідка. Правоохоронцям пояснив, що тієї ночі йшов вулицею. Побачив світло від телевізора у вікні. Двері були не замкнені. Зайшов, попросив закурити. Хазяїн спав, господиня — ні. Вони вийшли удвох покурити на веранду. І в них стався секс за спільною згодою…

Нині тривають експертизи. Та перспектива цієї справи туманна. Адже на Артемі немає слідів, що Оксана відбивалася. Його оглядали лікарі. Немає тілесних ушкоджень і на Оксані.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №17 (1616), 27 квітня 2017 року

ПоганоНічого цікавогоМожна й краще!ДобреВідмінно Залишіть будь-ласка оцінку статті
Loading ... Loading ...

Лишити коментар

Ваша електронна пошта ніде не буде показана. Позначені обов'язкові поля для заповнення *

*

*